Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská prízvukuje, že chce tému stratifikácie nemocníc vrátiť späť do odbornej roviny. Vo štvrtok 5. septembra 2019 preto zvolala renomovaných odborníkov aj zástupcov pacientov, aby vyjadrili svoj postoj k projektu Zdravej zmeny, ktorá má do slovenských nemocníc priniesť kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť.

Pozrite si záznam z tlačovej besedy na pôde ministerstva zdravotníctva za účasti Ministerky zdravotníctva SR Andrei Kalavskej, generálneho riaditeľa Inštitútu zdravotnej politiky MZ SR Martina Smatanu, riaditeľa odboru stratégie IZP MZ SR Michala Štofka, prezidentka Asociácie štátnych nemocníc Milana Maďara, člena rady Asociácie nemocníc Slovenska Richarda Hrubého, hlavného odborníka MZ SR pre chirurgiu Prof. Juraja Pechana, ako aj renomovaných odborníkov – neurochirurga Prof. Bruna Rudinského, kardiológa Prof. Roberta Hatalu a gynekológa Prof. Pavla Žúbora. Za pacientov na tlačovej besede vystúpila prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov SR Mária Lévyová.

Prečítajte si viac

Lepšie výsledky liečby

Vláda by mala aspoň doplniť indikátory kvality o vyhodnocovanie EBHR kritérií

Ak stratifikácia neprejde ako celok, vláda by mala zvážiť aspoň schválenie vyhodnocovania EBHR kritérií.

Čítajte dalej

Zdravú zmenu vláda odložila

Vláda zatiaľ Zdravú zmenu neschválila. Podľa slov premiéra P. Pellegriniho je na jej prijatie ešte stále čas.

Čítajte dalej

Zdravá zmena pôjde na rokovanie vlády už v auguste

A. Kalavská si od ústavného zákona sľubuje pokračovanie Zdravej zmeny aj po voľbách. Návrh predloží na vládu už 21. augusta.

Čítajte dalej
Lepšie výsledky liečby

Záleží nám na kvalite, aj dostupnosti zdravotnej starostlivosti

Pri výbere nemocnice najviac zaváži kvalita zdravotnej starostlivosti a výsledky liečby. Ukázal to prieskum pre projekt Zdravá zmena, do ktorého sa

Čítajte dalej

Autori
projektu