Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská prízvukuje, že chce tému stratifikácie nemocníc vrátiť späť do odbornej roviny. Vo štvrtok 5. septembra 2019 preto zvolala renomovaných odborníkov aj zástupcov pacientov, aby vyjadrili svoj postoj k projektu Zdravej zmeny, ktorá má do slovenských nemocníc priniesť kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť.

Pozrite si záznam z tlačovej besedy na pôde ministerstva zdravotníctva za účasti Ministerky zdravotníctva SR Andrei Kalavskej, generálneho riaditeľa Inštitútu zdravotnej politiky MZ SR Martina Smatanu, riaditeľa odboru stratégie IZP MZ SR Michala Štofka, prezidentka Asociácie štátnych nemocníc Milana Maďara, člena rady Asociácie nemocníc Slovenska Richarda Hrubého, hlavného odborníka MZ SR pre chirurgiu Prof. Juraja Pechana, ako aj renomovaných odborníkov – neurochirurga Prof. Bruna Rudinského, kardiológa Prof. Roberta Hatalu a gynekológa Prof. Pavla Žúbora. Za pacientov na tlačovej besede vystúpila prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov SR Mária Lévyová.

Prečítajte si viac

Lepšie výsledky liečby

Štát by mal pacientom umožniť, aby si mohli vyberať nemocnicu podľa výsledkov liečby

Ak stratifikácia neprejde ako celok, vláda by mala zvážiť aspoň schválenie vyhodnocovania kritérií kvality.

Čítajte dalej

Zdravú zmenu vláda odložila

Vláda zatiaľ Zdravú zmenu neschválila. Podľa slov premiéra P. Pellegriniho je na jej prijatie ešte stále čas.

Čítajte dalej

Zdravá zmena pôjde na rokovanie vlády už v auguste

A. Kalavská si od ústavného zákona sľubuje pokračovanie Zdravej zmeny aj po voľbách. Návrh predloží na vládu už 21. augusta.

Čítajte dalej
Lepšie výsledky liečby

Záleží nám na kvalite, aj dostupnosti zdravotnej starostlivosti

O Zdravej zmene hovorili v Správach RTVS ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana.

Čítajte dalej

Autori
projektu