Stratifikácia nemocníc prichádza krátko pred parlamentnými voľbami. Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská preto považuje za vhodné predložiť návrh formou ústavného zákona. Pre Zdravú zmenu by to znamenalo garanciu, že pôjde jedenásť rokov nezávisle od vládnej garnitúry. Ministerka zdravotníctva sa pre spravodajskú televíziu Tablet.tv vyjadrila, že plánuje zorganizovať spoločné stretnutia s predstaviteľmi koaličných aj opozičných strán a materiál predloží na rokovanie vlády 21. augusta 2019.

Prečítajte si viac

Lepšie výsledky liečby

Záleží nám na kvalite, aj dostupnosti zdravotnej starostlivosti

O Zdravej zmene hovorili v Správach RTVS ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana.

Čítajte dalej

Pri výbere nemocnice sa rozhodujeme podľa kvality liečby

Podľa prieskumu je pre pacientov najdôležitejšia kvalita liečby. Naopak najmenej pri výbere nemocnice zaváži jej vzdialenosť od domova.

Čítajte dalej

Podľa odborníkov sú zmeny v slovenských nemocniciach potrebné

Ukázal to prieskum realizovaný medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti po predstavení projektu Zdravej zmeny Ministerstvom zdravotníctva SR.

Čítajte dalej

Premiér Pellegrini a ministerka Kalavská spustili Zdravú zmenu

Predseda vlády SR a ministerka zdravotníctva SR predstavili detaily najväčšej zmeny v slovenskom zdravotníctve za posledných 15 rokov.

Čítajte dalej

Autori
projektu